niedziela, 19 maja 2013

TEST: Odkurzacz Bezworkowy HOOVER TSB2002 1900W


Za dobrym odkurzaczem rozglądałam się od  kilku miesięcy.  Jako żona i matka alergików jedynym praktycznie czynnikiem wyboru był Filtr. Wybór padł na firmę Hoover, model TSB2002 1900 W.   Po przeczytaniu specyfikacji  producenta od razu skorzystałam  z opcji „Kup Teraz”.Odkurzacz z technologią cyklonową wirowego ruchu powietrza w pojemniku, zapobiega osadzaniu się kurzu na filtrze dzięki czemu odkurzacz otrzymują dużą siłę ssącą, nawet przy zapełnionym pojemniku na kurz. Brak konieczności wymiany worka gwarantuje oszczędność eksploatacji i maksymalną wygodę użytkowania. Model ten zaopatrzony jest w zmywalny filtr.


SPECYFIKACJA
Cyklonowy odkurzacz bezworkowy

Model TSB2002/ czerwony

Moc 1900W

Zaawansowane filtrowanie

 Filtr HEPA

Pojemność ponad 1,5 litra

Łatwy do opróżnienia pojemnik na śmieci

Metalowa rura teleskopowa o zmiennej długości

Narzędzia - szczotka podłoga-dywan + szczotka mała + TURBOSZCZOTKA

Kabel o długości 5 m

Ciche i wygodne zwijanie kabla

Filtry nadające się do czyszczenia w wodzie

Nożne włącz/wyłącz oraz zwijanie kabla bez schylania

Termostat- ochrona przed przegrzaniem silnika

Waga 4 kg

Wymiary: 250x260x380mm

Cena:  349 zł

Pierwsze wrażenie?  Odkurzacz ładny, zgrabny, wydaje się solidny.Pierwsze obawy? Mały pojemnik na odpadki. Producent zapewnia, że pojemnik ma pojemność 1,5 litra ale ¾ z tego zajmuje owy filtr HEPA.  Kabel po rozwinięciu wydaje się za krótki na moje mieszkanie.

Pierwsze włączenie?  Silnik bardzo głośny, za głośny jak na taki niby nowoczesny odkurzacz.  Wielki minus, gdyż poprzedni  odkurzacz firmy Zelmer  był o wiele cichszy a był to sprzęt o 15 lat młodszy.

Pojemnik zgodnie z moimi odczuciami wydaje się za mały, jestem zmuszona go opróżniać co 5 cykli odkurzania mimo iż przed każdym odkurzaniem mieszkanie jest pozamiatane z większych śmieci.  Plusem jest łatwość opróżniania pojemnika i czyszczenie filtra.

Kabel niestety tak jak się spodziewałam dla Naszych potrzeb jest za krótki,  jestem zmuszona w każdym pomieszczeniu włańczać urządzenie do gniazdka.  Mechanizm zwijania i rozwijania kabla już po tygodniu  zaczął szwankować. Po miesiącu niestety kabel do końca się nie zwija,  jakieś 40 cm nie chce wrócić na swoje miejsce, trzeba mu pomagać przez delikatne wsuwanie go na miejsce.

Siła ssania wystarczająca a końcówki w zestawie spełniają Nasze oczekiwania.  Na pochwałę zasługuje szczotka parkiet/dywan, która oprócz włosia wyposażona jest również w gumę, pomagającą zbieraniu zanieczyszczeń. Szczotka ta ma też wmontowane gumowe kółka, dzięki czemu łatwiej nią odkurzać nie rysując przy tym paneli.

Odkurzacz posiada kilka  gumowych kółek,  dzięki    czemu bez przeszkód podąża On za  osobą sprzątającą -  jest   zwrotny i lekki.

Podsumowując:  Odkurzacz nie przypadł mi do gustu,  sprzątanie nim nie sprawia mi przyjemności ze względu na tak istotne mankamenty jak  krótki kabel, częste opróżnianie pojemnika, wadliwy mechanizm zwijania kabla.  Plusami tego odkurzacza jest  zastosowanie filtra HEPA, zwrotność, ciężar i design.  Za tą cenę spodziewałam się czegoś lepszego


+ Filtr HEPA                                                           - Pojemność pojemnika
+ Świetna szczotka podłoga/dywan                      - Mechanizm zwijania kabla
+ Ciężar                                                                 - Głośność silnika
+ Zwrotność kółek                                                  - Cena do jakości
Odkurzacz otrzymuje tylko:

4 komentarze:

 1. Czyszczenie nie sprawia problemów?

  OdpowiedzUsuń
 2. Radzi sobie ze zwierzęcą sierścią? Dla mnie to w tym momencie najważniejsze!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałem jeszcze do czynienia z odkurzaczem bezworkowym, więc tym bardziej zaciekawiła mnie ta recenzja i test.

  OdpowiedzUsuń
 4. przetestuj kiedyś te roboty! Ja mam roomba 696 i polecam wypróbować, ile to jest mniej rpacy w skali miesiąca

  OdpowiedzUsuń